Krasnoludki na start!!!

Wrzesień się rozpoczął, nawet już nie pamiętamy kiedy… Czekało na nas trochę zmian – radosnych i mniej… Pożegnaliśmy Kyuina i Mekkiego, którym przesyłamy uściski oraz Amelkę i Janeczkę, z którymi na szczęście nadal możemy codziennie się spotykać! Do naszej grupy dołączyli również Staś i Marysia i wydaję nam się, jakby chodzili z nami od zawsze. Czekała na nas również nowa sala, w której poczuliśmy się jacyś starsi!

KRASNOLUDKI

Nasze dni wypełniała zabawa w sali i na świeżym powietrzu. W sali od razu dało się zauważyć, że nasze budowle są bardziej skomplikowane, a rozmowy podczas zabaw coraz ciekawsze 😉

W parku szukaliśmy kasztanów, które nie chcą nam się pokazać, robimy pierwsze próby tworzenia domków dla jeża, szukamy ślimaków po deszczu, poza tym biegamy, skaczemy i ćwiczymy równowagę…

Na początku września wspólnie ustaliliśmy nasze zasady grupowe, które codziennie sobie przypominamy. Zasad musimy przestrzegać ponieważ wtedy jest wśród nas miło i przyjemnie. Niektóre zasady – te dotyczące magicznych słów – przypomina nam również piosenka . O właściwym zachowaniu opowiedziały nam misie, których chętnie przyjęlibyśmy do grupy. Nasze misie również zdążyliśmy już poprzytulać i nauczyć ich wierszyka. Zabraliśmy ich też na wycieczkę, z której wróciły baaardzo zmęczone.

Rozmawialiśmy również o emocjach. O tym, że wszystkie są ważne i potrzebne. Mówiliśmy o tym kiedy czujemy się radośni, a kiedy smutni albo źli. Próbowaliśmy również sprawdzić z która minką najbardziej nam do twarzy 🙂 . Chyba to oczywiste, bo na większości naszych autoportretów mamy uśmiechy! Nasze emocje prowadziły z sobą długie rozmowy – te wesołe próbowały pocieszyć te smutne, a te wystraszone starały się zrozumieć te złe minki. Niektóre dostały nawet swój dom i dzięki temu na koniec wszystkie były radosne.

Nasze krzesełka mamy już podpisane. Każdy ma nowe miejsce, a jeżeli krzesełko gdzieś przeskoczy – to my już z łatwością potrafimy go znaleźć. Potrafimy znaleźć już etykietkę ze swoim imieniem spośród wielu innych. porównywaliśmy które jest długie , a które krótkie, kto ma takie same literki na początku, a kto na końcu. na naszej planszy literkowej też już próbujemy odnaleźć nasze literki z imienia.

Nasza piosenka „My jesteśmy krasnoludki” zaprosiła nas do zabaw podczas zajęć z Metody Dobrego Startu. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące naszych krasnoludkowych imion – oj! trzeba było się bardzo wsłuchać!!! Znaleźliśmy wzór na czapce krasnoludka , który później pojawił się na kolorowych kartkach. Nasze paluszki skakały po kropkach w rytm piosenki.

We wrześniu bardzo dużo się dzieje… Świętowaliśmy Dzień Kropki, który dodał nam wiary w siebie, bo poznaliśmy historię małej dziewczynki Vashti. My staraliśmy się również powiedzieć co nam świetnie wychodzi! Okazało się, że każdy z nas jest Mistrzem – jedni świetnie rysują, inni budują, a jeszcze inni są Mistrzami w rozpoznawaniu marek samochodów.

Dodatkowo obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Przedszkolaka. Był to bal nad bale. Z naszymi młodszymi kolegami tańczyliśmy, skakaliśmy, łapaliśmy bańki i balony, karmiliśmy niebieską gąsienicę i zaczarowaliśmy nie całkiem zwykłą książkę :-).

Ciekawe co nas czeka w kolejnych dniach???

P.S. Wiadomość z ostatniej chwili – dołączy do nas nowy kolega – Ignaś. Już nie możemy się doczekać.

gorki