Dzień kropki u SKRZATÓW

Skrzaty z zaciekawieniem wysłuchały w języku angielskim i polskim historii małej Vashti, która nie wierzyła we własne umiejętności. Zastanawialiśmy się, patrząc na rozsypane na dywanie kolorowe kropki, co można by z nich wyczarować. Propozycje padały różnorodne: kwiatek, jabłko, jajko, głowę, oko, groszek, część maszyny, koła samochodów,słońce, kotka itp.

Spróbowaliśmy stworzyć z tych „Kropkowych” klocków własne obrazy i konstrukcje. oto niektóre z nich.

Nasze twórcze poczynania trwały by bez końca, ale pani zaproponowała nam nowe zadanie- kropkowany obrazek. Każdy z nas mógł wybrać wzór,który trzeba było odtworzyć kolorując odpowiednie kropki. To nie było łatwe zadanie. Trzeba dokładnie policzyć, która kropka, w którym rzędzie będzie danego koloru. Zadanie wykonaliśmy znakomicie i nasze prace wystawiliśmy w przedszkolnej galerii.

Na koniec, już w ogrodzie, chętne SKRZATY mogły narysować portret kropki. Myślę, że kropki były bardzo dumne z zamiany w zająca, kota, samochód, kolorową piłkę w serduszka czy paski i wiele innych przeobrażeń. A SKRZATY uwierzyły w swoje plastyczno- konstrukcyjne umiejętności.

gorki