Sing and play – piosenki do zabawy

Witajcie! Dziś zaczniemy bardzo wesoło! Bo to będzie post o wesołych piosenkach, przy których możemy się bawić. Czy pamiętacie naszą piosenkę, którą często witaliśmy się w przedszkolu? My happy song!

Ostatni post o zwierzętach z farmy wprowadził nas w tematykę zwierząt. Zostaniemy w niej na jakiś czas, ale dziś chciałabym, abyśmy się pobawili ze zwierzątkami w roli głównej. Tutaj też się bawiliśmy, przypomnijcie sobie te wyliczanki!

Pogoda zachęca do wyjścia do ogrodu, na spacer – może wykorzystać ten czas na naukę nowych słówek, osłuchanie z piosenką, utrwalenie poznanych już piosenek – potrzebny nam będzie komputer lub telefon (będąc na zewnątrz), na którym możemy odtworzyć piosenki.

A dodatkowo – 5 pluszowych misiów, które będą spadać z łóżka, albo wyciętych z papieru kaczuszek lub żab, niebieski koc, który będzie stawem i poduszka pagórkiem, albo w ogóle wielki ogrodowy koc, po którym będziemy się turlać śpiewając piosenkę 6 or 10 in the bed 🙂 A może udawać, że jesteśmy małpkami, które spadają z łóżka?

Pamiętacie nasze zabawy z maskami i małpkami, turlanie się po dywanie, albo spadające misie czy kaczuszki, które się zgubiły?? Te piosenki znacie z przedszkola (głównie Skrzaty), ale zapraszam dzieci ze wszystkich grup, do wspólnego słuchania, osłuchiwania się i śpiewania.

Zaczynamy od małpek! Najpierw przypomnijcie sobie słowa, a następnie śpiewajcie sami – wersja karaoke! Tutaj możecie znaleźć i wydrukować maski małpek (wersja kolorowa i wersja czarno-biała) albo figurki małpek, mamy i doktora (tutaj wersja kolorowa, tutaj czarno-biała)

Możecie zaprosić do zabawy rodzeństwo, albo bawić się wydrukowanymi małpkami. Albo… wyciągnijcie 5 pluszowych misiów, posadźcie je na murku, na łóżku, na krzaku i niech spadają po kolei, a my śpiewamy 🙂

Jeszcze jedna piosenka – do posłuchania – tym razem o żabkach – 5 little speckled frogs – 5 małych plamistych żabek:

A czy pamiętacie nasz teatrzyk o zagubionych kaczuszkach?

Tutaj do pobrania kaczuszki https://picklebums.com/images/picklebums_five_ducks.pdf – można przyczepić do patyczków grillowych i zrobić samemu teatrzyk. To były nasze ulubione zabawy w przedszkolu..

Na koniec zapraszam Was jeszcze do turlania! Po łóżku, dywanie, trawie! Zaproście do zabawy rodzeństwo, rodziców, weźcie pluszaki 🙂

No dobrze.. 10 to za dużo.. Co powiecie na 6 in the bed?

————

Drodzy rodzice Skrzatów (chętnych Elfów również), w związku z obecną sytuacją wiele wydawnictw udostępniło swoje materiały online do nauki zdalnej w domu. Może będziecie Państwo i dzieci chcieli skorzystać z dostępnych materiałów – polecam stronę wydawnictwa Oxford – znajdziecie tam materiały np. z kursu dla klas I szkoły podstawowej Gold Sparks, które spokojnie nadają się dla Skrzatów. Tutaj linki do słowniczka – warto od tego zacząć, aby przypomnieć sobie słówka i wymowę. A tutaj dzieci mogą sprawdzić swoją wiedzę, grając w proste gry. Zachęcam do spróbowania.

(Niestety nie ma dostępnych materiałów do kursów, które robimy w przedszkolu, które mogłabym Państwu przesłać). Ale jestem pewna, że dzieci spokojnie rozwiążą te z I klasy 🙂

Pozdrawiam serdecznie, AN

gorki