Wielkanocne kolory

Drogie dzieci, zbliża się Wielkanoc. Ostatnie dni były dla Was bardzo pracowite. Wasze panie przygotowały dla Was wiele różnych bardzo ciekawych propozycji zabaw i zajęć 🙂

Ja dziś już na koniec chciałabym Was zachęcić do obserwowania przyrody – tej za oknem, wiosennej.. ile tylko można. Ale także tej, którą możemy obserwować w naszym domu.

Fasola, rzeżucha, owies wielkanocny – może urosnąć w ciągu kilku dni
w małej doniczce w Waszym pokoju. Zobaczcie co takiego urosło i nadal rośnie u mnie w domu:

Poznajecie? Pokażcie rzeżuchę? Gdzie jest owies wielkanocny? Zobaczcie co wyrosło z ziarenka fasoli? Poproście rodziców o pomoc w założeniu Waszej maleńkiej hodowli. Będzie to wspaniała lekcja przyrody, a jednocześnie piękna zielona dekoracja Waszego pokoju, a rzeżuchę ze smakiem możecie zjeść na kanapce, pycha!

Możecie wykorzystać także naturalne składniki, aby ozdobić Wasze wielkanocne pisanki – poznajecie co może zabarwić jajka?

A gdy już jajka będą kolorowe, a w garnuszku lub szklance pozostanie jeszcze naturalny bądź spożywczy barwnik, możecie go wykorzystać! Zróbcie swój magiczny obraz! Zobaczcie jak łatwo jest malować.. na mleku!

Już na koniec.. wiem, że takie rzeczy raczej nie są możliwe.. ale gdyby któreś dziecko miało już dość słodyczy, które przyniósł Zajączek Wielkanocny i chciałoby się pobawić – może ułożyć, a następnie zalać letnią wodą najlepiej Skittlesy i obserwować pojawiające się kolory. Tak, wiem… to prawie niemożliwe do wykonania zadanie.. wcześniej tęcza powstanie zapewne w brzuszkach 🙂

Kochani, za chwilę rozpocznie się czas oczekiwania na te najważniejsze Święta w roku, więc spędźcie ten czas z rodzicami, pomóżcie im posprzątać, udekorować dom, malujcie jajka, opowiadajcie o zwyczajach w Waszym domu, cieszcie się sobą!
Życzymy Wam zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Pani Dorotka i Pani Ania

gorki