Krasnoludki i wiosenne zabawy imionkami

Stęskniliśmy się za sobą już bardzo. Słychać o tym nawet za górami, za lasami… Spróbujemy dzisiaj przypomnieć sobie nasze zabawy z przedszkola. Ciekawa jestem, kto z Was pamięta naszą zabawę z imionkami?

Szukaliśmy swoich imion, gdy wiatr rozwiał je na dywanie, odszukiwaliśmy naszych krzesełek, które podczas muzyki w jakiś dziwny sposób przeskakiwały z miejsca na miejsce, sprawdzaliśmy, które imionka mają takie same litery…

Dzisiaj zapraszam Was do podobnej zabawy. Zamknijcie oczy i przypomnijcie sobie imiona wszystkich Krasnoludków – jeżeli macie kłopot możecie zacząć od Krasnoludków, które siedziały z Wami przy stoliku 🙂 Pamiętajcie – w grupie jest 19 uśmiechniętych Dzieci !

Oooo! Ukrył się tutaj 20 Krasnoludek – nasz grupowy przyjaciel!

Jeżeli przypomnieliście sobie imiona swoich wszystkich kolegów – a jestem pewna, że tak, to zapraszam do kolejnej zabawy.

Przypomnijcie sobie swoją pierwszą literę z imienia, możecie spróbować ją przedstawić na kartce, albo poprosić o to Rodziców. Nasz Krasnoludek na wiosennym spacerze, postanowił poukładać Wasze literki z tego co znalazł. Spróbujcie znaleźć swoja literkę…

Ciekawe czy odnaleźliście? Tak można stworzyć różne obrazki – ślimaka z kamieni, kwiatek z patyczków, czy może pojazd z listeczków.

A może spróbujecie ułożyć swoją literkę lub dowolny obrazek z tego znajdziecie w domu? Mogą to być klocki, samochody, a może guziki?

W kolejnej zabawie zamienicie się w detektywów. Krasnoludek znalazł na łące bardzo ciekawą koniczynkę. Bardzo się ucieszył, bo była to czterolistna koniczynka, która podobno przynosi szczęście! I wiecie co? Przyniosła! Na tej koniczynce były ukryte wasze imionka! Poproście Rodziców o wydrukowanie tej koniczynki i poszukujcie Detektywi! Zaznaczcie kolorową kredką wszystkie swoje imionka! Ciekawe komu się uda?

Ciekawe jak Wam poszło i szkoda, że nie mogę zobaczyć Was podczas tej zabawy… Mam nadzieję, że Wam się podobała!

Pozdrowienia gorące dla Wszystkich Krasnoludków!!!

gorki