Krasnoludki przyjaciółmi pszczółek

Wiosna nadeszła pełną parą – wszystko wokół kwitnie i pachnie. Planowaliśmy wycieczkę do Pszczelego Miasteczka w Dzięgielowie, gdzie z bliska, (ale z bezpiecznej odległości) mieliśmy przyjrzeć się życiu tych niezwykle pożytecznych owadów. Niestety, obecna sytuacja przygotowała nam inną wycieczkę 😉 wirtualną.

Na łące kwietnej słychać niezwykłe odgłosy… Oprócz Krasnoludków, na łące można spotkać również… z resztą zobaczcie sami…

„Krasnoludki na łące”

Oooo i przy tym utworze „Poranek” Edwarda Griega dziewczynki zatańczyłyby piękny taniec z apaszkami… Pewnie nic straconego… Dziewczynki zamieńcie się we Wróżki Wiosennej Łąki i tańczcie! Chłopcy może Wy zrobicie wietrzyk na łące, przecież lubicie 😉

Ciekawe, co takiego znaleźlibyśmy jeszcze na łące?

Dzisiaj odrobinkę zatrzymajmy się przy pszczołach – bardzo pożytecznych owadach. Bez nich ciężko byłoby nam przeżyć. Małe owady, a taką mają siłę!

Dzięki pszczołom możemy cieszyć się pysznym i słodkim miodem, którego smak bardzo dobrze znamy… Pszczoły zapylają kwiatki, dzięki temu możemy się później cieszyć smakiem wielu owoców i warzyw. Bez pszczół wiele roślin nie mogłoby przetrwać, dlatego możemy zastanowić się co zrobić, by zamiast się ich bać, zadbać, aby ich nie ubywało.

Możemy sadzić kwiaty, które na pewno chętnie pszczoły odwiedzą. Są specjalne kwiaty miododajne, które w szczególności pszczoły ucieszą.

Jak możemy pomóc jeszcze pszczółkom i innym pożytecznym owadom? Zbliża się gorąca wiosna, później lato, sporo się mówi o tym, że deszczu może brakować. Woda również jest potrzebna naszym owadom. Coraz więcej osób przygotowuje poidełka dla owadów – miejsca, gdzie bezpiecznie przysiądą i napiją się wody. Pamiętajcie jednak, że wody nie może być za dużo, ułóżcie kamyczki, patyczki, czy nawet mech, który utrzyma wilgotność. Nasz Krasnoludek również przygotował poidełko. Zróbcie i Wy! Koniecznie pochwalcie się zdjęciami!!!

A dla nas jeszcze jedno zadanie. Czy Krasnoludki wyruszą w drogę, aby pomóc pszczółce? Jeżeli dacie radę kredką poprowadzić ścieżkę, to spróbujcie wykleić ją jeszcze małymi cegiełkami z papieru, plasteliny czy też guzikami. Nasze paluszki na pewno się napracują, ale jakie to dla nich będzie ćwiczenie! A Wasze pomysły są zawsze niezwykłe!

Udanej zabawy i do wkrótce! Czekamy na Wasze prace!

gorki