Wrzesień u Skrzatów

Pierwszy miesiąc w przedszkolu dla naszych Maluszków był pełen wrażeń
i emocji. Dzieci poznawały się przy wspólnej zabawie w przedszkolu, jak
i na naszym placu zabaw, gdzie największą atrakcją jest „ścianka wspinaczkowa”, na którą każdy chciał się wdrapać. Efekty były różne…, ale jak widać, jesteśmy cali i zdrowi 🙂 Poza zabawami na świeżym powietrzu, w samym przedszkolu też nie brakowało nam wesołych i przyjemnych zajęć. Między innymi obchodziliśmy urodzinki dwojga dzieci oraz Dzień Przedszkolaka, w czasie którego tańczyliśmy z balonami, puszczaliścmy bańki mydlane, przechodziliśmy przez mini tunel, a to wszystko w dowolnie wybranych przez dzieci strojach.
Realizując temat o owocach, zrobiliśmy prawie samodzielnie pyszny, owocowy soczek. Każdego dnia konstruowaliśmy różne budowle, wieże
z naszych ulubionych klocków, bawiliśmy się samochodami, jak
i „gotowaliśmy” przeróżne potrawy-oczywiście na niby 🙂 Tworzyliśmy również prace plastyczne bardzo lubiane przez Skrzaciki. Pomagały nam
w tym kredki, farby, korki, pędzle, a nawet dłonie. Właśnie odciskami naszych dłoni potwierdziliśmy znajomość grupowego kodeksu przedszkolaka. Pobyt w przedszkolu umilamy sobie śpiewając, grając
i tańcząc 🙂 No i jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Byliśmy na prawdziwym spacerze z naszym wężem – było super!