Dzień jesieni u Elfów, metodą porannego kręgu.

Dzisiaj Elfy obchodziły dzień jesieni. Z tej okazji ubrały się w kolory jesieni i przyniosły jej dary. Najpierw Pani Jesień zaprosiła dzieci do zaczarowanej sali pełnej jesiennego nastroju. Przywitała się z dziećmi zapalając świece zapachowe i smarując im dłonie oliwką z olejkiem lawendowym. Następnie dzieci obejrzały i powąchały dynie, wrzosy, bratki, lawendę. Przedszkolaki poczuły na skórze jesienny deszczyk o zapachu lawendy oraz wiatr we włosach, brały udział w zawierusze jesiennych liści. Wysłuchały utworu Jesień Vivaldiego oraz zagrały na dzwonkach rurowych. Dzieci obejrzały okazy drzew liściastych (kasztanowiec, dąb szypułkowy, dąb czerwony, klon, jarzębina) oraz drzew iglastych (sosna, jodła, świerk i modrzew) wraz z owocami. Atrakcją była wylinka zaskrońca (dzieci stwierdziły, że śmierdziała rybami). Na koniec doświadczaliśmy smakiem. Dzieci spróbowały miodu oraz ciasteczek z dyni.

Stworzyliśmy w sali kącik jesienny.

Dzień był bardzo udany……