Styczeń z Elfami

Styczeń był intensywny. Na początki miesiąca zajmowaliśmy się tematyką upływającego czasu. Sprawdzaliśmy jak działa zegar.

Wykonaliśmy laurki dla Babci i Dziadka

Uczyliśmy się miesięcy. Używaliśmy do tego dużej planszy, kolorowych ludzików, sami tworzyliśmy kalendarz, ilustrując miesiące….. itp.

Spacerujemy po parku.

Z Panią Anią uczymy się j. angielskiego, a z Pania Hanią świetnie bawimy się podczas dogoterapii.

W styczniu odbył sie zimowy poranny krąg. Sensorycznie doświadczaliśmy zimy. Pracował każdy zmysł.

Wykonaliśmy bardzo wiele doświadczeń. Wytrącaliśmy kryształki soli z wody, tworzyliśmy deszcz w słoiku, sprawdzaliśmy co dzieje się z lodem, malowaliśmy na mleku….itp.

Zima nam dopisała, więc korzystaliśmy bawiąc się na śniegu i jeżdżąc na sankach.

Bawiliśmy się również swobodnie w sali i świętowaliśmy urodziny Nadii D., Niny i Laury oraz Nadii Ch. Sto lat dla dziewczynek.

Bawiliśmy się z lodem, mieliśmy za zadanie wydobyć zabawki z bryły lodu, malowaliśmy zabarwionymi kostkami lodu, budowaliśmy karmniki dla ptaków…. itp

Przygotowaliśmy występ dla Babci i Dziadka. Niestety Dziadkowie nie mogli być z nami w przedszkolu, ale cały występ nagraliśmy. Po nagraniu urządziliśmy sobie seans filmowy dla odprężenia.

Uczyliśmy się budować dialogi oraz opowiadać wymyślone historie.

Graliśmy w zimowe bingo, poznaliśmy sporty zimowe. Dowiedzieliśmy się co to jest Olimpiada, wykonaliśmy symbol Olimpiady z plasteliny, a także tworzyliśmy ludziki z kwadratów i prostokątów. Oczywiście było mnóstwo gimnastyki i naśladowania sportów zimowych.

Czas w przedszkolu mija szybko i intensywnie. Zaczynamy luty……..

gorki