Styczeń u Chochlików

W tym roku styczeń zaskoczył nas wyjątkowo białą aurą, w związku z tym każdą wolną chwilę staramy się spędzać na podwórku przedszkolnym, gdzie oddajemy się białemu szaleństwu. Kiedy jednak zdarza się, że śniegu nam zabraknie uruchamiamy własną produkcję, a to z papieru, a to z mąki.. w każdym jednak przypadku zabawa jest przednia:). To właśnie z gazet powstał nasz dostojny jegomość bałwan, a w śniegu z mąki ziemniaczanej szukaliśmy ukrytych skarbów i lepiliśmy kule śnieżne. Kule śnieżne małe i te duże przetaczały się również przez naszą chustę animacyjną… Na początku stycznia zorganizowaliśmy zajęcia z porannego kręgu, na których to powitaliśmy Panią Zimę. Zapoznaliśmy się z ulubionymi smakami, zapachami, dźwiękami, kolorami zimy. Przypomnieliśmy też sobie cechy innych pór roku, a pomógł nam w tym kolorowy „zegar” pór roku.

Świętowaliśmy również, bardzo dla nas ważny Dzień Babci i Dziadka, choć było nam przykro i smutno, że Dziadkowie nie mogą nas odwiedzić w przedszkolu, to mimo to przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla Nich, a wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu i figlów…

Mamy nadzieję, że śnieg nas jeszcze nie opuści:)