Październik u Elfów

Nasze małe Elfiki już coraz lepiej poruszają się w parach. Często chodzimy na spacery do pobliskiego parku.

Uczymy sie figur geometrycznych, układamy je z darów natury, wyklejamy plasteliną.

Podczas tygodnia owocowego, dopasowywaliśmy owoce do odpowiednich obrazków, mieliśmy degustatcję owoców, malowaliśmy owocowe obrazy.

Uczymy się bardzo trudnej sztuki wycinania i używania nożyczek.

Podczas tygodnia o warzywach uczyliśmy się segregować warzywa na okrągłe i podłużne, dopasowywaliśmy warzywa do obrazków, obejrzeliśmy teatrzyk „Na straganie” Brzechwy oraz sami spróbowalismy swoich sił jako aktorzy. Malowaliśmy warzywa farbami, ćwiczyliśmy małą motorykę, przeliczanie i sprawdzaliśmy nasz zmysł dotyku.

Z Zoją dowiedzieliśmy się jakie zawody mogą wykonywać psy.

Podczas tygodnia o kolorach lepiliśmy tęczę z plasteliny, bawiliśmy się kolorową chustą animacyjną, segregowaliśmy przedmioty według jednej cechy, przeszliśmy ścieżkę sensoryczną zbudowaną z materiałów ekologicznych.

W ramach wartości „współpraca” realizowanej w październiku, w naszym przedszkolu, w ramach projektu o emocjach budowaliśmy wspólnie tory, wykonaliśmy wiele prac plastycznych i posprzątaliśmy nasz plac zabaw z jesiennych liści.

Wybraliśmy się wspólnie na pierwszy dalszy spacer. Doszliśmy do Parku Pokoju oraz na Rynek.

Przeżyliśmy pierwszy poranny krąg o jesieni. Podczas zabawy mogliśmy doświadczać jesieni za pomocą wszystkich zmysłów. Na zakończenie wspólnie upiekliśmy dyniowe ciasteczka.

Świętowaliśmy urodziny Ignasia.

Podczas tygodnia o leśnych zwierzętach bawiliśmy się w wiewióreczki, rysowaliśmy pastelami, wyklejaliśmy bibułą, malowaliśmy do muzyki „Jesień” Vivaldiego, dopasowywaliśmy figury zwierząt do obrazków i zbudowaliśmy własną makietę lasu.

Wielkimi krokami zbliża się kolejny miesiąc i kolejna porcja nowych wyzwań. Do zobaczenia.

gorki