Styczeń u Elfów

Styczeń minął nam bardzo szybko. Elfiki tworzyły portrety swojej rodziny. Doskonale potrafili wymienić członków swojej rodzinki.

Stale się gimnastykujemy, uczymy się przechodzić na równoważni.

Zaczynamy ćwiczyć chwyt pisarski i grafomotorykę.

Mieliśmy okazję wziąć udział w przedstawieniu „O smerfie Ważniaku”.

Metoda porannego kręgu w naszej grupie to element obowiązkowy. W styczniu oczywiście w klimacie zimowym. Wszystkie zmysły pracowały.

Zimowe szaleństwo i jazda na sankach to na pewno to co lubimy najbardziej.

Na angielskim z p. Kasią szlifujemy słówka związane z garderobą. Podczas rytmiki z p. Magdą uczymy się reagować na zmianę muzyki i jej tempo.

Ćwiczenia lewopółkulowe ćwiczą mowę i logiczne myślenie. Uczymy się dobierać w pary, odnajdywać element w wiekszym zbiorze (grając w bingo) i układając historyjki obrazkowe. Przy tym kleimy, kolorujemy i wycinamy.

Wzieliśmy udział w cyklu zajęć o dokarmianiu zwierząt zimą.

Z p. Hanią podczas dogoterapii zawsze są ciekawe zadania do wykonania. Suzi i Zoja dzielnie asystują i sprawdzają poprawność wykonanych zadań.

Z p. Jolą na zajęciach psychologicznych poznaliśmy kolorowe potworki, którym poplątały się emocje.

Zajęcia plastyczne i tworzenie portretów z płaskiego origami, ćwiczenie celności czy segregowanie według jednej cechy towarzyszyły nam podczas tygodnia o rodzinie.

Przygotowaliśmy wspaniały występ dla Babci i Dziadka. Zaśpiewaliśmy piosenki, zatańczyliśmy ludowe tańce „Poszło dziewcze po ziele” oraz „Nie chcę cię znać”.

Przeszliśmy przez zimową ścieżke sensoryczną. Chcieliśmy również powitać w naszej grupie nową koleżanę.

Luty zapowiada się równie wspaniale. Do zobaczenia.

gorki