Luty w grupie Elfy

Luty rozpoczęliśmy tygodniem „coś z niczego”. Zbudowaliśmy własnego śmieciowego robota.

Wykonaliśmy eko instrumenty.

Układaliśmy obrazki z mozaiki.

Z rolek po papierze toaletowym powstały pingwinki, a guziki użyliśmy podczas układania kształtów. Można się świetnie bawić używając najprostrzych przedmiotów.

Podczas warsztatów z psychologiem poznaliśmy emocje słodkiego jednorożca.

Razem z p. Hanią, Zoją i Suzi bawimy się, ćwicząc zadania lewopółkulowe.

Stworzyliśmy maski karnawałowe i doskonale bawiliśmy się na balu przebierańców w stylu „Piotrusia Pana”.

Podczas tygodni o dinozaurach bawiliśmy się w paleontologów odkrywając szkielety dinozaurów, ukryte w piasku, ćwiczyliśmy aparat mowy z dinogimastyką, malowaliśmy farbami gipsowe figurki dinozaurów, pomalowaliśmy kolorowankę xxl by poćwiczyć obręcz barkową, ćwiczyliśmy małą motorykę i liczenie podczas tworzenia klamerkowych stegozaurów.

Staraliśmy się dopasować figurkę dinozaura do jego obrazka, mieliśmy gimnastykę ogólnorozwojową z dinozaurami, odnajdywaliśmy dinozaury w piasku, odbijaliśmy ślady dinozaurów w plastelinie, wyklejaliśmy dinozaury plasteliną i bawiliśmy się w układanki na dywanie.

W walentynki stworzyliśmy miłosne laurki dla rodziców i wybraliśmy się na pierwszy spacer, który pachniał już przedwiośniem.

W lutym obchodziliśmy urodzinki naszej Zosi i Martusi. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. W lutym także dołączył do nas Jaś. Witamy go w naszym gronie.

W tłusty czwartek wybraliśmy się na bardzo długi spacer po Cieszynie. Doszliśmy, aż na Wzgórze Zamkowe. Na osłodę udaliśmy się do pączkarni.

Przed nami marzec i jeszcze więcej zabawy. Do zobaczenia.

gorki