Marzec z Elfami

Przedwiośnie to pierwszy temat, którym zajęliśmy się w marcu. Graliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „Maszeruje wiosna”. Szlifujemy małą motorykę rysując po śladzie, wykonaliśmy grupową pracę plastyczną „wiosenne kwiaty” i zagraliśmy w kwiatowe memory. Na spacerach szukaliśmy pierwszych oznak wiosny.

W marcu obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Elfy obchodziły go na sportowo, oczywiście założyliśmy dwie różne skarpetki. Malowaliśmy farbami i dowiedzieliśmy się, że wszystkie dzieci są różne, ale każde zasługuje na miłość.

Ciągle bawimy się z Zoją i P. Hanią. Tym razem przeliczaliśmy psie łapki.

Podczas tygodnia o zwierzętach egzotycznych, łączyliśmy w pary ilustracje i figurki zwierzątek. Układaliśmy obrazek podzielony na 3 elementy, graliśmy w bingo, szukaliśmy elementów w dużym zbiorze. Pracujemy plastycznie, kolorujemy, wyklejamy. Oczywiście cały czas spacerujemy i bawimy się na świeżym powietrzu.

W marcu urodziny obchodziła nasza Zosia. Wszystkiego najlepszego.

Tydzień o kosmosie to głownie wylepianie plasteliną, utrwalenie nazwy naszej palety ziemi, tańce z kosmiczną żabką, oglądanie klipu muzycznego ” W układzie słonecznym”, tworzymy ufoludki za pomocą siły naszego oddechu, układamy rytmy i sekwencje.

W tygodniu o wiośnie wykonaliśmy swoje papierowe marzanny. Sadziliśmy owies w owieczkowych słoiczkach, spacerujemy, zwiedzamy różne place zabaw i kolorujemy świat kredami.

Świętowaliśmy również dzień żelki.

W tygodniu o pogodzie, poznawaliśmy różne zjawiska pogodowe, bawiliśmy się sensorycznymi butelkami, tworzyliśmy wieloetapowe prace plastyczne, wdrażaliśmy się w pedagogikę zabawy Klanza tańcząc aktywnie do piosenki „błyskawica, grzmot”. Wykonaliśmy również doświadczenia pogodowe.

W marcu odbyła się w naszym przedszkolu wiosenna audycja muzyczna, którą poprowadzili członkowie grupy Metro.

Odkryliśmy kolejny plac zabaw.

Wiosenny poranny krąg to już tradycja. Odczuwaliśmy wiosnę wszystkimi możliwymi zmysłami.

Świętowaliśmy urodzinki naszej małej Emilki. Wszystkiego najlepszego.

Marzec był bardzo pracowity i pełen atrakcji. Do zobaczenia w kwietniu.

gorki