Co słychać na angielskim u Chochlików?

Na wrześniowych zajęciach z języka angielskiego u Chochlików słychać przede wszystkim nasze ulubione Super Simple Songs! I te, które przypomnieliśmy sobie z zeszłego roku (Make a Circle; Walking, walking; We all fall down) i nowe, dzięki którym uczymy się nowych zwrotów i słówek.
W tym miesiącu są to emocje, odczucia, a także nasze ulubione action verbs.

Jeżeli ktoś myśli, że jakiś Chochlik na pytanie „How are you?” odpowie sztampowe I’m fine, thank you – to jest w błędzie. Chochliki zaraz zaczną opowiadać: I’m good / great / wonderful / tired / hungry / not so good. Mogą także powiedzieć: I’m scared/ happy / sad / angry / sleepy czy grumpy. Wszystkie te słówka znamy już bardzo dobrze.
Muszę pochwalić wszystkie dzieci, gdyż kolejny raz w naszym małym teście  (Emotions&Feelings) pokonały mnie ogromną przewagą punktów – 19 do 1, co znaczy, że na 20 słówek znały po angielsku 19. Brawo!

Dodatkowo, przeczytaliśmy książkę i wysłuchaliśmy przygód chłopca Johna Patricka Normana McHennessy, chłopca, który wciąż się spóźniał. Chochliki wiedzą, że jak będą rozrabiać na angielskim, będą musiały 300 razy napisać: „Nie będę rozrabiał na lekcjach języka angielskiego” 😉
john-patrick-norman-mchennesyLies

Nowo poznane piosenki:

„Hello”

„If you’re happy ”

„Can you make a happy face?”

„Five little pumpkins”

Obiecujemy wkrótce stworzyć nasze własne nagrania:)
A tym czasem zapraszam do oglądania z dziećmi i wspólnego śpiewania. To naprawdę świetny sposób na naukę języka w tym wieku!

gorki