Kolejne dni już za nami

Pierwsze dwa tygodnie to okres wspólnego poznawania się, poznawania pomieszczeń, zabawek w sali, placu zabaw, itp. .

Okres ten dawno już za nami.

IMG_9136 (Copy)            Kolejne dni, wypełnione zabawą, zajęciami plastycznymi czy zabawami na placu zabaw przeleciały nam dość szybko. Miniony tydzień wypełniony był zabawami związanymi z czystością. Rozmawialiśmy o tym, jak należy zachowywać się w łazience, kiedy i w jaki sposób należy myć ręce, co jest nam potrzebne, żeby mieć czystą buzię i ręce. Odnajdywaliśmy na ilustracji przedmioty o których mówi pani, sami również porównywaliśmy łazienkę przedszkolną z naszą łazienką w domu. Wszystkie wiadomości próbowaliśmy wykorzystać podczas pobytu w łazience, bardzo dokładnie myjąc rączki.

Poznaliśmy  piosenkę o Czystym kotku, który pokazywał nam jak myje swój pyszczek. Sami również zamienialiśmy się w kotka, który spacerował, pił mleczko z miseczki i prał chusteczkę, a wszystko działo się podczas spotkania z p. Magdzią na zajęciach rytmiki.

Inny kotek towarzyszył nam na zajęciach z języka angielskiego. Ma na imię Cookie i nie za bardzo rozumie co do niego mówimy. Na szczęście już na pierwszych zajęciach poznaliśmy kilka słówek i potrafimy się już przywitać i pożegnać z kotkiem, który będzie nam towarzyszył na zajęciach prowadzonych przez p. Anię. IMG_9140 (Copy)             Temat o czystości wcale nie oznaczał, że byliśmy przez cały czas czyści. Nasze ręce dość często były baaardzo kolorowe. Bardzo polubiliśmy malowanie farbami, dlatego często po nie sięgamy. Bawimy się pędzlami, próbujemy malować wzory, łączymy kolory i wpatrujemy się jak powstają kolejne barwy. Pewnego dnia pomalowaliśmy nawet nasze dłonie, odbijając je później na kartkach. Niektórzy z nas bardzo ostrożnie podeszli do zabawy, inni zaśmiewali się „jak ten pędzel łaskocze”, a jeszcze inni próbowali wykonać jak najwięcej  odbić swoich dłoni. Zabawy z malowaniem podsumowaliśmy malując kubek z pastą i szczoteczką do mycia zębów. W łazience radzimy sobie coraz lepiej, więc już za niedługo do codziennych  zadań dołączymy poobiednie mycie zębów.

IMG_9137 (Copy)Poznaliśmy piosenki:

Jestem sobie przedszkolaczek

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam.

Mamy tu zabawek wiele,
Razem bawić się weselej,
Bo kolegów dobrych mam,
Ram tam tam, ram tam tam.

Mamy klocki, kredki, farby,
To są nasze wspólne skarby,
Bardzo dobrze tutaj nam,
Ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,
Ten się do nas nie nadaje,
Niechaj w domu siedzi sam,
Ram tam tam, ram tam tam.

Kotek Czyścioszek
Kotek, kotek nosek myje,
pyszczek, pyszczek, uszka, szyję,
A ja, a ja wraz z koteczkiem
piorę do nosa chusteczkę.

Ref. Woda z kranu kap, kap, kap

piorę chustkę chlap, chlap, chlap.

czyste ręce

Uczymy się wierszyka:

Mam trzy latka

(I. Suchorzewska)

Mam 3 latka, 3 i pół
brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
i mam znaczek z muchomorkiem.
Pantofelki ładnie zmieniam,
myję ręce do jedzenia.
Zjadam wszystko z talerzyka,
tańczę, kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku,
o tchórzliwym koziołeczku,
i o piesku co był w polu,
nauczyłem się w przedszkolu.

gorki