I LIKE BOOKS – czyli ferie z książką

i-likebooksDrodzy Rodzice,
aby urozmaicić dzieciom czas ferii, a także dać szansę dzieciom, które są w tym czasie nieobecne, w najbliższych dwóch tygodniach nasze lekcje języka angielskiego będą wyglądały troszkę inaczej niż zazwyczaj. Nie realizujemy podręcznikowego materiału, nie powtarzamy słówek, tylko zanurzamy się w świat książek.
Każdego dnia dzieci poznają nową książkę. Wspólnie ją oglądamy, czytamy, słuchamy – oczywiście wszystko po angielsku. Chciałabym aby dzieci poznały książki, które czytają ich rówieśnicy na całym świecie. Aby osłuchiwały się z językiem, próbowały rozumieć sens opowiadania, nie znając wszystkich słówek, wyłapywały w słuchanym tekście te słowa, które znają.
Za nami pierwsze dwie książki, przed nami jeszcze kilka. Mam nadzieję, że taki pomysł spodoba się Państwu, bo zapewniam – dzieci są bardzo zadowolone. Gdy tylko wchodziłam dziś do poszczególnych grup, pierwsze usłyszane słowa brzmiały:
Pani, a gdzie nowa książka??”  🙂

W tym tygodniu poznamy:

The-little-mouse     Petes-a-pizza 

Papa-please-get-the-moon-for-me    The-very-hungry-caterpillar-front

W grupie Krasnale (maluszki)- poznamy jedną książeczkę na tydzień. W tym tygodniu jest to książka „Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?”, której autorem jest Bill Martin Jr., a ilustracje wykonał Eric Carle.
Brown-bear

 

 

gorki