Angielski u Chochlików w czasie ferii

Drodzy rodzice Chochlików, pozwolicie, że zacznę od końca.
W czasie ferii głównym tematem naszych zajęć były zwierzęta żyjące na farmie.  Oprócz ich nazw po angielsku, staraliśmy się zapamiętać jak one mówią „po angielsku” oczywiście i tak:

krowa – a cow – moo, moo!
koń – a horse – neigh, neigh!
owca – a sheep – baa, baa!

kaczka – a duck – quack, quack!
pies – a dog – woof, woof!
kot – a cat – meow, meow!
świnka – a pig – oink, oink!
kogut – a rooster – cock-a-doodle-doo, cock-a-doodle-doo!

Poznaliśmy historię farmera Browna oraz jego zwierząt, które chcąc go obudzić wpadły w ogromną błotną kałużę i były…. dirty (brudne)

Nagrania do historyjki można posłuchać tutaj:

Story1 Story2 Story3 Story4

Karty obrazkowe i pliki dźwiękowe pochodzą z kursu Cheeky Monkey 1, ze strony wydawnictwa Macmillam Education  http://www.macmillan.pl/katalog/cheeky-monkey,p-1-80

Następnie pani ubrudziła dzieciom rączki niby-błotkiem.. Tak, nasze rączki były bardzo brudne i śpiewając piosenkę poszliśmy do łazienki je umyć:

„Look at my dirty hands, dirty hands, dirty hands.
Look at my dirty hands,
Yuk, yuk, yuk!
This is the way I wash my hands, wash my hands, wash my hands.
This is the way I wash my hands.
Wash, wash, wash!
Look at my clean hands, clean hands, clean hands.
Look at my clean hands.

Clean, clean, clean! „

(Piosenka „Dirty hands” z kursu Cheeky Monkey 1, Wyd. Macmillan).

Mając czyste rączki mogliśmy dalej bawić się i ustawić na farmie zwierzątka, które losowaliśmy z przepastnej torby, którą przyniosła Pani śpiewając tym razem piosenkę „Old McDonald had a farm”

20160218_095655

20160218_095709

Jest wiele wersji tej piosenki na Youtube: polecam wersję Super Simple Songs, ale nie śpiewaliśmy jej na zajęciach, gdyż jest dla dzieci za długa, ale warto obejrzeć:

Czytaliśmy także wspólnie książkę „Old Macdonald had a farm”, ilustrowaną przez Pam Adams, wyd. Child’s Play. Jest to książka z dziurami, w których na każdej stronie pojawiają się nowe zwierzęta. Dzieciom bardzo się ona podobała 🙂

OldMcDonaldhadafarm

Dodatkowo w ramach utrwalenia animal sounds – czyli odgłosów zwierząt polecam piosenki:

Good Morning, Mr. Rooster – Super Simple Songs

The Animals on the Farm – Super Simple Songs

A także piosenkę „What do you hear” Super Simple Songs

Z powyższymi piosenkami będziemy pracować w marcu.
A o tym, co robiliśmy w styczniu i w lutym napiszę wkrótce..
AN