Angielski u Krasnali w styczniu i lutym

Styczeń był miesiącem, kiedy Krasnale uczyły się jak po angielsku nazywamy ubrania oraz opisujemy pogodę.
Śpiewaliśmy piosenkę o tym, na jaką część ciała zakładamy dane ubrania:

W między czasie bawiliśmy się w różne ruchowe gry, tak aby dzieci dobrze zapamiętały nazwy części ciała. Krasnale nie mają z tym żadnych problemów! Gdy poznaliśmy już nazwy ubrań, nauczyliśmy się odpowiadać na pytanie: How’s the weather?  What’s the weather like today? Jaką mamy dziś pogodę?

Na początek, piosenka „How’s the weather” od SSS

Co można zrobić z parasola??

W ramach relaksu śpiewaliśmy piosenkę o „Five little monkeys jumping on the bed”, oraz czytaliśmy wspólnie książkę Erica Carla „From head to toe”, dzięki której utrwalaliśmy nazwy części ciała.

Końcem stycznia zrobiło się nam bardzo smacznie, gdyż rozpoczęliśmy temat.. FOOD – jedzenie.

Na początku nauczyliśmy się prostej rymowanki:

„Apples, apples 1,2,3. One for you, one for me, one for someone I can see.”
Zachęcam do zabawy w domu, potrzebne nam są tylko 3 jabłka 🙂

Lekcje rozpoczynaliśmy kolejną rymowanką:

„Bread and butter
Marmalade and Jam
Let’s say hello as quiet as we can
    … hello …

…loud as we can
…slow as we can
…fast as we can
…high as we can
…low as we can
…nice as we can”

Nazwy owoców zapamiętywaliśmy grając w grę planszową ORCHARD , gdzie wrzucaliśmy do koszyczków green apples, yellow pears, blue plums and red cherries, a także śpiewając piosenkę: I like Apples (Dream English)

Uczyliśmy się zadawać pytania o to co lubimy? Do you like …. ? Yes, I do / No, I don’t, przy okazji nauczyliśmy się kilku nowych nazw potraw. Jedne były pycha, yummy! Inne niestety nie za bardzo, yucky!

Zapraszam do obejrzenia kolejnych wersji piosenki „Do you like..”, choć nie uczyliśmy się słownictwa z poniższych piosenek na lekcjach.

Lekcje o jedzeniu zakończyliśmy czytaniem, słuchaniem, śpiewaniem, zabawą słówkami z książki o bardzo głodnej gąsienicy, czyli „The very hungry caterpillar”, której autorem jest Eric Carle.

Książkę czytaną przez samego autora można zobaczyć i posłuchać tutaj:

A.N.