Wesołe zabawy Skrzatów

Nowy rok szkolny Skrzaty rozpoczęły w nowej sali zabaw. Wszystko tu jest nowe i ciekawe. Nowe meble i zabawki a nawet nowi koledzy: Karolinka i Adrianek. Ciekawe wszystkiego  Skrzaty od pierwszych dni doskonale odnalazły się w nowym otoczeniu. Jedni z zapałem poznawali sposoby łączenia i budowania z nowych klocków .

Czasem nasza sala zamienia się w prawdziwy plac budowy. Wywrotki dowożą klocki, ładowarki podsuwają je budowniczym i wspólnym wysiłkiem powstają całe miasta z torami kolejowymi, budowlami, zielonymi skwerami.

Troskliwe mamusie zabierają swoje dzieci na spacer.

W kąciku lalek organizowane są liczne przyjęcia dla Skrzatów

Lub dla „Kotków” i „piesków”

Czasem kącik lalek zamienia się w pracownię projektantek mody

Chętnie bawimy się domkami, w których mieszkają małe laleczki i zwierzaki

Bardzo chętnie malujemy, lepimy z plasteliny.

Mamy także sposób na deszczową pogodę. Gdy za oknem zimno i mokro, pani włącza nam wesołą muzykę a my tańczymy i muzykujemy na instrumentach perkusyjnych

Lubimy zabawy w przedszkolnym ogrodzie

Czasem zabieramy naszych młodszych kolegów Elfów na wspólny spacer do parku.Bardzo lubimy się nimi opiekować, chociaż to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, bo oni, nie zawsze chcą nas słuchać i trzeba cierpliwie im wszystko tłumaczyć. Nasza pani śmieje się i mówi, że skądś to zna. 

W parku zbieramy pierwsze kasztany- oznaki zbliżającej się jesieni.

Szukamy ciekawych okazów fauny i flory

Bawimy się na placu zabaw

Lub , po prostu, biegamy.

Każdy dzień w przedszkolu jest inny, a pomysłów na ciekawe spędzanie czasu nam nie brakuje i wystarczy na bardzo, bardzo długo.

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

 

 

 

gorki