I Konkurs Matematyczny Krasnoludków

Pod koniec listopada, kolorowe figuraki zaprosiły nas do wyjątkowych zabaw. W oznaczonych kopertach znaleźliśmy wskazówki. Figuraki ukryły nam wskazówki na naszych imionkach i w ten sposób podzieliliśmy się na kolorowe grupy.

W kolorowych grupach, musieliśmy uporządkować figury – od najmniejszej do największej. Wspólnymi siłami udało nam się to dość szybko.

Jedna z zabaw polegała na ułożeniu wybranej figury z kolorowego paska. pojawiły się koła, kwadraty, trójkąty… Zadanie wcale nie było takie proste, ponieważ nasze figury nie zawsze chciały ułożyć się tak , jak chcieliśmy. Na szczęście mogliśmy liczyć na koleżeńska pomoc.

Figuraki przygotowały dla każdej kolorowej drużyny – kolorową ścieżkę. Musieliśmy przejść po niej bardzo ostrożnie, stawiając stopę za stopą. Kiedy pokonaliśmy tę drogę bez problemu – otrzymaliśmy dodatkowe utrudnienie, które wywołało u nas mnóstwo śmiechu. Trzeba było znaleźć sobie odpowiedni klocek – we właściwym kolorze i rozmiarze, który przenosiliśmy na łyżce na wyznaczone miejsce. Oczywiście, wszystko po wyznaczonym torze. Trzymaliśmy kciuki za kolegów, kibicowaliśmy sobie nawzajem … To była wesoła i głośna zabawa!!!

Na zakończenie zagraliśmy na naszej planszy. Najbardziej lubimy w niej to, że to my jesteśmy pionkami. Trzeba było podać wybrany kolor i skojarzyć z wybranym przedmiotem, który występuje w tym kolorze. Okazało się , że czekanie na swoją kolej, przychodzi nam coraz łatwiej.

Każdy konkurs kończy się wręczeniem nagród! Tak było również w tym przypadku! Były gratulacje i oklaski. Figuraki przygotowały dla nas również dyplomy, a w złotym pucharze ukryły czekoladowe przysmaki. Wygrali wszyscy!!! Na buziach wszystkich zawodników widać było uśmiech, zaangażowanie i życzliwość. To komisję Figuraków przekonało do przyznania wszystkim uczestnikom I miejsca!!!

gorki