Nadeszła wiosna!!!

Elfiki – tak, bardzo dobrze rozpoznajecie. Zrobiłyśmy zdjęcie krokusowi. Przyjrzycie się mu i powiedzcie rodzicom ile ma płatków?

Jeszcze niedawno na naszych wspólnych spacerach widzieliśmy pierwszowiosenne kwiaty, a teraz już przywitaliśmy ciepłą wiosnę!:) O czym doskonale wiecie patrząc przez okno;) Ale myślimy, że pamiętacie jeszcze jak bardzo czekaliśmy na nią wykonująć ten projekt:

No dobrze – to czas na małe zadania. Jak pamiętacie mamy cztery pory roku – wymieńcie je teraz rodzicom. A przypomnijcie nam jaką porę roku pożegnaliśmy? A która nastanie po wiośnie? A tak w ogóle to jaką głoskę słyszycie na początku wyrazu wiosna?

Kochani! Zapraszamy do zapoznania się z edukacyjnym filmikiem o wiośnie:

Opowiedz Rodzicom co z niego zapamiętałeś? A co ci się najbardziej spodobało? Wiemy, chętnie pobiegalibyście po podmokłej łące, ale na razie zaprosimy was do tańca. Proponujemy piosenkę:

„Wiosenna poleczka”

Autor: Akord Śpiewające Brzdące

1. Maszeruje wiosna

przez łąki i pola,

witają ją dzieci

z naszego przedszkola.

Ref.:

Weźmy wiosnę do kółeczka

niech prowadzi nas poleczka.

/Raz dwa , raz dwa,

kto zatańczy tak jak ja/ x 2

2. Ma krótką sukienkę,

dżinsową kurteczkę,

zielone buciki,

małą torebeczkę.

3. Piegi ma na buzi

i uśmiech wesoły,

a na głowie z listków

wianuszek zielony.

Już pamiętasz słowa? A jakiego koloru są buciki wiosny? A do ilu liczymy w refrenie? Życzymy wam wiele radości przy tej piosence:)

Dobrze – to czas na spacer po pokoju. Będzie to zabawa ruchowa z elementem równowagi. Z pomocą rodziców ułóżcie na podłodze długą prostą linię (za pomocą kolorowej taśmy lub kartek). Tak! to będzie nasza dróżka prowadząca do lasu. Przejdzcie kilka razy po dróżce stopa za stopą. A co będzie w lesie? Odbędzie się Leśne zebranie:

Pomóżcie zwierzętom odpowiednio ustawić się na zebraniu. Pomoże Wam w tym ogłoszenie dzięcioła.

Dzisiaj na leśnej polanie odbędzie się ważne dla wszystkich zebranie. Chcę ogłosić zatem, byście, moi mili, wszyscy koniecznie się na nim stawili. Ważny jest porządek, bo spraw będzie wiele, dlatego na polanie miejsca wam przydzielę. Pod krzakami z prawej niechaj staną ssaki, a na gałązkach z lewej niech usiądą ptaki. Pośrodku polany kogo umieścimy? Tak, owady małe – wtedy się zmieścimy. Gdy zajmiecie miejsca, rozpocznę zebranie. Każde zwierzę leśne musi zdążyć na nie.

Dzięcioł.

Po wysłuchaniu ogłoszenia odpowiedzcie na pytania:

Kto napisał ogłoszenie? Kto był zaproszony na zebranie? Jak mają się ustawić poszczególne zwierzęta? Jakie zwierzęta można zaliczyć do grupy ssaków, ptaków, owadów? Jakie są charakterystyczne cechy zwierząt należących do poszczególnych grup?

Pokolorujcie, pomalujcie, wyklejcie plasteliną obrazki mieszkańców lasu i posegregujcie wg odpowiedniej grupy (ssaki, ptaki, owady). A swoimi pracami możecie pochwalić się na WhatsApp:)

Proponowane kolorowanki:

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/kukulka-0

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/mulak-czarnoogonowy?fbclid=IwAR1MYUmCXejuUNKC-WRqDfDspQ-6wawgEGft8wHPB5GtgqAZG8Pn8mSMCS8

Dobrze Was znamy i pewnie czekacie na kolejne wyzwanie – spóbujcie wykonać taką zabawkę zręcznościową:


Przygotuj pudełko po chusteczkach, kolorowe lub białe kartki, klej, nożyczki, drobne, okrągłe przekąski, produkty spożywcze np. orzeszki laskowe, groch (najważniejsze, żeby się turlały).

Pudełko otwórz z jednej strony, żeby po każdej zabawie można było bawić się z powrotem tymi samymi produktami. Resztę wykonaj według pokazowego zdjęcia. Najlepiej przygotować dwa pudełka i dodatkowo dodać akcent rywalizacji, kto pierwszy „zje” wszystkie smakołyki? Powodzenia i udanej zabawy.

Wasze wychowawczynie – Ania i Kasia.

gorki