Niezwykła przygoda skarpetki.

Kochane Skrzaty!

Przesyłam Wam zredagowaną książeczkę, którą wspólnie napisaliście w ostatnich dniach lutego. Zilustrowałam ją Waszymi rysunkami. Niestety, nie wszystkie Wasze prace mogłam wykorzystać, bo ostatnie rysunki zostały w przedszkolu. Mam nadzieję, że książeczka Wam się spodoba. Spróbujcie przeczytać ją wspólnie z rodzicami.

Zachęcam Was do tworzenia kolejnych przygód, których bohaterką będzie Wasza ulubiona skarpetka. Miłej lektury.

Pani Danusia

O czarnej skarpetce prawej
taty małej Be, która wpadła do kosmicznej czarnej dziury.
Autorzy tekstu i ilustracji : dzieci z grupy SKRZATY

Pewnego dnia, czarna skarpetka prawa taty wesołej Be zagapiła się i wpadła wprost do kosmicznej czarnej dziury.

Kuba

Zobaczyła tam statek kosmitów.

Berenika

Zaprzyjaźniła się z nimi i poleciała na tęczową planetę.

Kuba

Zobaczyła tam kosmicznego słonia,który miał dwie trąby i troje uszu.

Julka

Obok słonia stał zielony marsjański piesek z niebieskim językiem.

Oliwia

Był tam kosmiczny park, w którym rosły tęczowe rośliny, stały tam tęczowe ławki i tęczowy plac zabaw.

Karolinka

Skarpetka bardzo chciała poznać życie kosmitów i wyruszyła na wędrówkę po planecie. Pomyślała,że może zostanie tu na zawsze. Zobaczyła wtedy, że podbiega do niej zielony piesek i wesoło merda uszami. Jak się nazywasz?- spytała. Tuluś- odszczekał piesek. Piesek polizał ją po ręce i stała się niebieska

Oliwia

Wtedy czarna skarpetka, która była już niebieska, zobaczyła spadające na planetę gwiazdy. Złapała jedną z nich i postanowiła podarować ją królowi.

Oliwia

Ufoludki zabrały skarpetkę do króla. Kiedy król zobaczył czarną skarpetkę, która teraz była niebieska, zakochał się w niej i poprosił by została jego żoną. Później, gdy została już królową, kazała ufoludkom wrócić na Ziemię i rozśmieszać ludzi. Siostra Tulusia, suczka Tiara została nadwornym pieskiem królowej skarpetki. Niebieska skarpetka do dziś rządzi planetą i jest bardzo szczęśliwa.

KONIEC