Pisankowe propozycje

Pisanki z serwetek

Najpierw wycinamy wzór z serwetki, najlepiej z rozwarstwionej, następnie smarujemy jajko klejem i nanosimy wcześniej wycięty element. Czynność powtarzamy aż wzór pokryje całe jajko . Ważne jest aby każdy przyklejony kawałek wygładzić.

Pisanki z papieru kolorowego

To bardzo prosty sposób na kolorową pisankę.

Należy rozpocząć od przygotowania papieru kolorowego. Najpierw wycinamy nożyczkami z papieru centymetrowe paski ( nawet lepiej jak będą cieńsze). Możemy wybrać dwa kolory lub zdecydować się na szerszy wachlarz. Jajko smarujemy klejem i naklejamy paski wzdłuż jajka. Można nakleić taką ilość pasków aby pokryć całą powierzchnię . Dodatkowo przyozdabiamy pisankę naklejkami lub elementami pasmanteryjnymi.

Pisanki z bibuły

Bibuła idealnie nadaje się do obklejania wielu elementów i twórczych wyzwań. Najpierw należy pociąć bibułę w paski i zwinąć w ruloniki. Kolejny krok to posmarowanie jajka klejem i okręcanie bibuły wokół jajka. Owijamy pisankę bibułą do połowy, następnie dołączamy inny kolorowy rulonik bibuły. Na końcu można dodać sznurek lub wstążkę, wiążąc ją w połowie.


Zachęcamy do zrobienia koszyczków w których można umieścić wykonane pisanki. Będzie to piękna dekoracja na świąteczny stół. Wystarczy tylko rolka po papierze toaletowym, kolorowy papier, flamastry lub kredki oraz klej czy taśma klejąca. Szczegóły na poniższym filmiku.

Miłej zabawy życzy pani Marzenka.

gorki