Przedszkolaku zagraj z nami!

To już zakończenie tematu wiejskiego podwórka. Dzisiaj do zabawy zapraszają Trzy świnki i wilk. Nie mogło ich zabraknąć, w naszych zabawach. Ale na początek, przypomnijmy sobie bajkę, na którą zaprasza Pani Ania… Posłuchajcie….

„Mały Wilczek i trzy życzenia”….

Ciekawa jestem z czego Wy zbudowalibyście domek – z klocków, pudełek, desek czy poduszek? Rozejrzyjcie się wokół i sprawdźcie, z co mogłoby się przydać do budowy domku? Dla was , dla świnki, a może dla całkiem nowego przyjaciela? Tylko uważajcie, żeby Wam nie zdmuchnął, jakiś wilk!

Dzisiejszymi bohaterami są świnka i wilczek. Może uda Wam się stworzyć np. z rolki po papierze swoje postacie i będą one pionkami podczas zabaw. Pamiętacie, jak w przedszkolu na naszym dywanie ścigał się Niedźwiedź polarny z Pingwinem? Ale mieliśmy zabawy podczas kibicowania! Spróbujcie urządzić podobne zawody. Ułóżcie ścieżkę , mogą być nawet dwie – tak, jak u naszego wilka i świnki i sprawdźcie, komu uda się wcześniej dotrzeć do domku. A może u Was, bohaterowie będą spieszyły się np. na pyszny deser?

Możecie również utrudnić sobie zabawę i przygotować naszym bohaterom pułapkę? Oznaczcie wybrane pola na ścieżce i uzgodnijcie, czy np. czerwona kropka, będzie oznaczała 1 krok do tyłu, czy na przykład opuszczenie kolejki?

Możemy również zabawić się w zabawę „Idź tak, jak Ci pokażę?” Poproście Rodziców lub Rodzeństwo, o narysowanie strzałki.Ułóżcie sobie pole z karteczek, możecie również użyć klocków lub narysować pola na kartce. Ustawcie lub narysujcie domek, do którego Wilk (lub inny bohater) będzie miał dotrzeć i poruszajcie się według strzałki. sprawdzajcie, czy krok musicie zrobić do przodu czy w bok?

A może, to Wy będziecie zmieniać ułożenie strzałki i spróbujecie – krok po kroku doprowadzić Wilka do celu! Może to będzie jednak autobus , który podjeżdża na przystanek lub księżniczka skacząca do zamku?

Zachęcamy do zabaw. Są one wstępem do kodowania na dywanie, które będzie nam towarzyszyło podczas zabaw w przedszkolu. Maty do kodowania już czekają na nas, więc trenujcie! Podzielcie się również efektem – może uda Wam się stworzyć, niezwykle ciekawą Rodzinna grę!

Na zakończenie piosenka o świnkach, tak ulubiona przez Krasnoludki i poznana już przez Chochliki… Zaśpiewajcie ją głośno , kto pamięta! I pamiętajcie, to my uczyliśmy świnki siedzenia przy stole i kulturalnego zachowania? Może w podziękowaniu, jak się spotkamy, podzielą się z nami ptasim mleczkiem?

„Co to za świnki?”

Miłego dnia Kochani!

gorki