Yummy, yucky! O jedzeniu ciąg dalszy.

Zanim zaczniemy nasze jedzeniowe spotkanie – umyjcie koniecznie ręce!

Witajcie dzieciaki – dziś głównie Elfy i Skrzaty! Zapraszam Was dziś na ciąg dalszy naszych piosenek, historyjek i zabaw o jedzeniu – na początku przywitajmy się naszą jedzeniową rymowanką „Bread and butter” – chlebek z masłem:

„Bread and butter – chleb i masło
Marmalade, jam – marmolada, dżem
Let’s say hello as quiet as we can – powiedzmy hello, tak cicho jak możemy
    … hello …

loud as we can (głośno)
slow as we can (wolno)
fast as we can (szybko)
high as we can (wysoko)
low as we can (nisko)
nice as we can” (miło)

Pamiętacie jeszcze jedną naszą rymowankę? Mówiliśmy co lubimy, potem kogo lubimy i pytaliśmy się kolegów i koleżanek, czy nas tez lubią:)

„I like chicken, I like bread.
I like cheese, I like eggs.

I like chocolate. I like tea.
I like you. Do you like me?”

Powiedzcie rodzicom, co znaczą te słowa: chicken, bread, cheese, eggs, chocolate, tea. Udało się?
Mam nadzieję, że pamiętaliście (kurczak, chleb, ser, jajka, czekolada, herbata).

I like.., I don’t like.. – w ten sposób mówimy co lubimy, czego nie lubimy, utrwalmy to jeszcze śpiewając piosenkę:

Skrzaty uczyły się jeszcze pytać o to, co lubimy i jak odpowiadać na te pytania. Piosenkę można pobrać i posłuchać tutaj: https://www.dreamenglish.com/iamhungrysong.html

Dream English – I’m hungry.

I Am Hungry Song – Jestem głodna/y.

I’m hungry!
Do you like bread? Yes, I do!
Do you like cheese? No, I don’t!
Do you like eggs? No, I don’t!

I’m hungry (repeat)

Do you like fruit? Yes, I do!
Do you like ham? No, I don’t!
Do you like vegetables? Yes, I do!
Do you like juice? No, I don’t!

I’m hungry (repeat)

Do you like milk? Yes, I do!
Do you like tuna? No, I don’t!
Do you like water? Yes, I do!
Do you like soda? No, I don’t!

Piosenki, które uwielbiają dzieci (Skrzaty i Elfy) i przy okazji utrwalają pytania i nazwy potraw:

Pytanie o to czy jesteśmy głodni – „Are you hungry?” ćwiczyliśmy też z piosenką:

Rozmawialiśmy także o zdrowym i niezdrowym jedzeniu (healthy, unhealthy) food – tym razem Steve i Maggie prezentują:

Na koniec coś co pojawiło się w tytule postu: yummy – pycha, yucky – ble..
Przy okazji utrwalamy przeciwieństwa i poznajemy nowe słowa 🙂
Yummy Yucky – Leslie Patricelli

Mam nadzieję, że umyliście na początku Wasze rączki (wash your hands) – to teraz po jedzeniu umyjmy zęby – brush your teeth 🙂

See you next time!