Grunt to zabawa!!!

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Krasnoludki to mają do siebie, że figle i uśmiech wypisany mają na twarzy prawie przez cały czas. i tego nam najbardziej brakuje w ostatnim czasie… Miejmy nadzieję, że już niedługo. Przez cały tydzień będziemy świętować Dzień Dziecka. A dlaczego by nie?

Ciekawe kto z Was zgadł gdzie Krasnoludki wyruszyły po balony? Do lasu? Nie… Byliśmy tam wspólnie jakiś czas temu i mieliśmy znowu wyruszyć na cudowną wycieczkę… jednak się nie udało… Choć wszystko przed nami – doczekamy!!!

Zajadaliśmy pyszne lody u Antosia… Na lody zaprasza Was również Krasnoludek, może nie na takie pyszne, ale…

Krasnoludek najbardziej lubi lody czekoladowe, Pszczółka truskawkowe. Postanowili zagrać o to ile lodów mogą zjeść w Dzień Dziecka. Zaproście do zabawy Mamę lub swojego pluszaka i zagrajcie również. Ciekawe jakie smaki wybierzecie?

Jeżeli macie ochotę otwórzcie lodziarnię! Zastanówcie się jakie smaki będą dostępne w Waszej lodziarni, pokolorujcie, wytnijcie , posklejajcie i gotowe. Usiądźcie i czekajcie na pierwszych klientów.

Zastanówcie się ile może kosztować gałka lodów – może 1 klocek? Liczcie dokładnie i produkujcie lody, bo zapowiadają pogodę, więc może się ustawiać do Was kolejka!!!

A czy pamiętacie nasze zabawy balonami? Tańczyliśmy, podskakiwaliśmy, ale było wesoło… Balony dzisiaj czekają na płytki domina, którymi ozdobimy sznurek. Ale uważajcie, które płytki domina przykładacie. Balony podpowiadają ile oczek musicie znaleźć. Czasami liczbę możemy pokazać na różne sposoby 🙂

Wszystkie potrzebne pliki do zabaw Krasnoludek wysyła. Bawcie się słodko i balonowo 🙂

A kto ma ochotę przypomnieć sobie jak się zmieniliście – zapraszamy!!!

gorki