Wiosna na wiejskim podwórku.

Na wiejskim podwórku, skoro świt, kogut budzi wszystkie zwierzęta. My też, chcemy Was rozbudzić wesołą poranną piosenką.

Już się rozbudziliście to zapraszamy do zabawy „Co nam dają zwierzęta”

Co nam dają zwierzęta?

Określanie znaczenia zwierząt z wiejskiej zagrody dla człowieka – układamy przed dzieckiem zdjęcia lub obrazki zwierząt oraz kartoniki z ich nazwami. Zadaniem dziecka będzie przyporządkować nazwę do właściwego zwierzątka. Następnie pytamy „Jak myślicie po co ludzie hodują zwierzęta”. Zwrócenie uwagi na konieczność opiekowania się zwierzętami.

Rozpoznawanie pochodzenia wybranych produktów i sposobów ich wykorzystania – umieszczamy przed dzieckiem na dywanie lub na stoliku kłębek wełny, jajko, opakowanie po mleku, poduszkę, pędzel oraz zdjęcia bądź obrazki: krowy, konia, owcy, kury, gęsi. Prosimy aby dziecko połączyło w pary produkty ze zdjęciami zwierząt od których pochodzą i omawiamy z dzieckiem sposoby wykorzystania wełny, włosia końskiego, jaj, mleka i gęsich piór.Po wesołej zabawie zapraszamy wszystkie Skrzaty do zabawy w czytanie prostych wyrazów- nazw zwierząt.

Wesoła nauka czytania

Teraz może poczyta nam mama,lub starsze rodzeństwo. Ale jestem pewna, że niektóre Skrzaty spróbują przeczytać tą bajeczkę- książeczkę same!

No, ale dosyć siedzenia! zapraszamy do ruchu przy kolejnej piosence.

A teraz zobaczcie, jakie zwierzęta można wyczarować z waszych dłoni. Zachęcamy do wykonania kurki z kurczątkami, koguta oraz indyka bardzo prostą techniką. Wystarczą tylko farby, pędzel i kartki papieru. Najpierw przygotujemy kartkę oraz farby w potrzebnych nam kolorach, następnie malujemy farbą dłoń i odbijamy na kartce. Kolejny krok to domalowanie pędzlem lub flamastrami brakujących elementów. Kurczątka zostały wykonane przez odbicie korka zamoczonego w farbie. W przypadku kurki oraz indyka, można pomalować dłoń farbami w różnych kolorach i odbić na kartce. Wiemy że dzieci mają dużo świetnych pomysłów, więc zapraszamy do stworzenia własnych zwierzątek z odbitych dłoni.

Indyk
Kogucik

Miłej zabawy! Chętnie obejrzymy Wasze prace .

Pani Marzenka i pani Danusia

gorki