Zabawy na wiejskim podwórku

Dzień dobry! Cześć i czołem! Ko, ko, ko! Kwa, Kwa! Hau i miau!

Różne odgłosy słychać od kilku dni, a jak doskonale wiecie pochodzą z wiejskiego podwórka, na którym ostatnio się bawimy 😉 Wiemy doskonale, że podwórko, zwierzątka i przyroda to coś co lubicie najbardziej. Dzisiaj również zapraszamy Was do zabaw na wiejskim podwórku.

Nasz przedszkolny Krasnoludek przygotował dla Was dziwną masę, wygląda jak ciasto, ale używa się jej jak farby… Zapytałam o co chodzi? Wszystko wyjaśnił – to podobno rosnące farby. Spróbujcie przygotować je z pomocą Rodziców – pewnie będzie to ciekawa zabawa. Może dzięki nim stworzycie jakieś zwierzątka z wiejskiego podwórka, może kwiatki, a kto wie… może traktor? A tak farby przygotowywał nasz Krasnoludek:

Nasz Krasnoludek zmieszał tyle samo mąki i soli (np. po 3 łyżki), a następnie dodał wody. Zmieszał tak jak mieszamy masę solną. Niektóre Krasnoludki podpowiadały, żeby dodał również troszkę proszku do pieczenia, ale nie jest to konieczne.

Do masy można dodać trochę farby, barwika spożywczego lub – jak nasz Krasnoludek – soku z buraka. Taką masą spróbujcie przy użyciu paluszków, pędzelka lub patyczka stworzyć obrazek. Ważne żeby był na sztywniejszej kartce, np. kartonie. Obrazek można również wykonać masą niebawioną. Taką pracę Rodzice włożą do mikrofalówki lub rozgrzanego piekarnika na kilka minut.

Swoją pracę możecie dodatkowo ozdobić. domalować farbami lub dorysować kredkami co tylko zechcecie. krasnoludek pomalował również całą krówkę, która po była bardzo ciekawa w dotyku po wyciągnięciu z piekarnika. Sprawdźcie sami! i koniecznie podzielcie się z nami swoimi pracami!

Jeżeli zechcecie sami spróbujcie narysować to, co można zobaczyć na wiejskim podwórku. Przypomnijcie jak dużo już wiecie o zwierzątkach, które tam mieszkają. Zamknijcie oczka i przypomnijcie sobie jak wyglądają, na ilu nogach chodzą, czy mają skrzydła, ogonki? Jeżeli zechcecie to skorzystajcie z podpowiedzi Krasnoludka i rysujcie z nim krok po kroku…

A może rodzice narysują Wam takie wskazówki, a Wy spróbujecie ułożyć po kolei. Który rysunek powstał jako pierwszy, drugi, a który jako ostatni?

Możecie również zabawić się w zagadki obrazkowe – mogą zadawać je Rodzice, a Wy zgadujcie co rysują. Wiemy, że jesteście w odgadywaniu Mistrzami! A może to Wy przygotujecie dla Rodziców zagadkę?

A teraz pora na wycieczkę. Bierzemy lornetki, koszyk na jajka i wyruszamy na wiejskie podwórko. Nasłuchujcie uważnie, bo toczą się tam „Dziwne rozmowy…”

Kto tam mieszka? Kogo słychać? Kto ma zły humor? Kto ma dwie nogi, a kto cztery? Zbadajcie wszystko dokładnie! Udanej zabawy!

gorki