Informacja o otwarciu przedszkola

Drodzy Rodzice,

MEN podjęło decyzję o stopniowym uruchamianiu pracy przedszkoli dając taką możliwość począwszy od 6 maja 2020 r. Uruchomienie placówek wiąże się jednak z obowiązkiem stosowania w nich m.in. „Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego” z dnia 4 maja 2020 r. (załączamy poniżej i prosimy o zapoznanie się z nimi).

Jednak nie wszystkie samorządy zdecydowały się na otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja (cieszyńskie przedszkola i żłobki publiczne – decyzją pani burmistrz – nie wznowią działalności od 6 maja).

Dla dzieci, których rodzice muszą pójść do pracy i zdecydują się posłać dziecko do przedszkola, placówki będą (na razie do 22 maja) organizować przede wszystkim zajęcia opiekuńcze oraz w miarę możliwości, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

W związku z powyższym, postanowiliśmy podjąć również taką formę opieki w naszym Przedszkolu „Bajlandia” w Cieszynie od 13 maja 2020 r. (środa), zastrzegając jednak iż tylko w przypadku, jeśli liczba zgłoszonych dzieci wyniesie min. 5. Godziny pracy placówki w tym okresie (tzn. od 13 maja do 22 maja) to 7:00 – 16:30 ze względu na dodatkową, codzienną dezynfekcję która miałaby miejsce po 16:30.

W zeszłym tygodniu pytając Państwa o chęć posłania dziecka do Przedszkola zostało zgłoszonych czworo dzieci oraz troje pod znakiem zapytania. Proszę zatem Państwa o ostateczną deklarację chęci posłania dziecka do Przedszkola w okresie 13 maj – 22 maj i przekazanie informacji sms-owo lub telefonicznie na nr tel. 505 903 031. Czekam na informację od Państwa w tej sprawie do piątku (8 maja) do godz. 12:00. W razie pytań, proszę również o kontakt telefoniczny na podany wyżej nr tel.

Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu będzie realizowane zdalne nauczanie, a materiały edukacyjne będą umieszczane na stronie internetowej przedszkola.

 W dniach 13.05.2020r. do 22.05.2020r. na terenie placówki byłyby realizowane przede wszystkim zajęcia opiekuńcze.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad, które będą obowiązywały zarówno pracowników placówki, Państwa jako rodziców oraz dzieci, w przypadku otwarcia placówki od 13 maja, przekażemy Państwu na początku następnego tygodnia.

gorki