Let’s revise! – powtórzenie

Hello, hello, hello!

Dziś, zanim zabiorę Was dalej w świat zwierząt, zapraszam na małe zajęcia powtórzeniowe – w trakcie naszych zajęć, zawsze ich część poświęcona jest powtórzeniu tego, czego już się nauczyliśmy, powtarzamy piosenki, rymowanki czy bawimy się i utrwalamy słownictwo. Dziś powtórzenie tego, co dotychczas udało nam się zrobić w czasie nauki zdalnej – w troszkę innej formie. Więcej tematów, tylko nie w formie prezentacji znajdziecie na stronie naszego przedszkola.

Kliknijcie na temat, który chcielibyście utrwalić, a otworzy się Wam prezentacja Genial.ly. Starszaki, po krótkiej instrukcji rodzica dadzą radę same obsługiwać program, choć zapewne będą potrzebować pomocy w czytaniu opisów. Młodsze dzieci na pewno potrzebują pomocy rodziców – zapewne jak przy wszystkich zdalnych lekcjach. Ale warto razem pośpiewać 🙂

Piosenki na powitanie, przedstawianie się, piosenki ruchowe – kliknij tutaj.

Kolory i ubrania – kliknij tutaj.

Liczby – kliknij tutaj.

Piosenki wielkanocne – kliknij tutaj.

Tradycje i zwyczaje wielkanocne – kliknij tutaj.

Zajęcia o pogodzie – kliknij tutaj.

Jedzenie – bajki o Cookim i inne książki – kliknij tutaj.

Jedzenie – fajne piosenki i rymowanki – kliknij tutaj.

Zwierzęta na farmie – dla młodszych dzieci – kliknij tutaj.

Zwierzęta na farmie – dla starszaków i nie tylko – kliknij tutaj.

Piosenki – rymowanki – kliknij tutaj.

O znaczeniu powtarzania i wszelkich zadań utrwalających w nauczaniu języków obcych, nie trzeba nikomu mówić – są ważne, to wiemy, szczególnie dla małych dzieci, które tak samo szybko się uczą, jak i zapominają. Dlatego zachęcam to wybrania razem z dzieckiem raz dziennie, raz na kilka dni danego tematu i spędzeniu tego czasu z językiem angielskim. Mam nadzieję taka forma prezentacji, spodoba się dzieciom. Ściskam Was mocno! Hugs and kisses!

I pamiętajcie – praktyka czyni mistrza :o)

gorki