Bajlandia – tęczowa kraina – gdzie każde dziecko się rozwija

Miło nam poinformować, że od 1 czerwca 2020 roku P.H.U. ARTE-MAN realizuje projekt „Bajlandia – tęczowa kraina – gdzie każde dziecko się rozwija” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020.

Projekt ma na celu wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez realizację dodatkowych zajęć wyrównujące szanse edukacyjne 111 dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów przedszkoli Bajlandia, doposażenie dwóch placówek w pomoce do zajęć specjalistycznych oraz podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych 9 nauczycieli w zakresie pedagogiki specjalnej w okresie 15 miesięcy od 1 czerwca 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku. Zajęcia dodatkowe dla dzieci odbędą się w terminie od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

W ramach projektu zaplanowano:

1. Zajęcia dodatkowe indywidualne:

terapię SI,

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,

terapię ręki,

gimnastykę korekcyjną.

2. Zajęcia dodatkowe grupowe:

logopedię,

dogoterapię,

arteterapię,

zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne,

muzykoterapię,

terapię ruchu rozwijającego wg W. Sherborne.

3. Doposażenie placówek w pomoce do zajęć specjalistycznych.

4. Podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli.

Już wkrótce poinformujemy Państwa o szczegółach rekrutacji do projektu (w zakładce: http://bajlandia.edu.pl/cieszyn/w-bajlandii/projekt-unijny/